Koleksiyonumuzda yer alan mobilyalardan ayrı olarak; özel tasarım hizmetimizden faydalanarak kendi evcil hayvanınıza özel ürünler sipariş edebilirsiniz. Sizinle birlikte tasarlayacağımız ve atölyemizde üreteceğimiz ürünlere küçük dostunuzun ismini yazdırabilir ya da ona özel detaylar ekleyebilirsiniz.

Evcil hayvan yatağı evinizin neresinde duracak?

Düşünmeniz gereken ilk şey, yatağın evde nerede duracağı; çünkü evcil hayvan yatakları düşündüğünüzden daha fazla yer kaplayabilir. Ürünü sipariş ettikten sonra koyacak yerin olmadığını fark etmek yerine, mekânınıza göre bir ürün belirlemek daha doğru olacaktır.Evinizde evcil hayvanınızın rahat edeceği bir yere karar vermeniz önemlidir. Muhtemelen evdeki gürültüden ve insanlardan uzak kalabilecekleri, daha sessiz bir alanı tercih edeceklerdir. Çok rüzgâr alan bir yerde olmamalıdır, aksi halde üşütebilir. Aynı şekilde, evinizin çok sıcak bir bölgedesinde olmasını da istemezsiniz.

Evcil hayvanınızın özel gereksinimleri var mı?

Evcil hayvan alerjisi, sırt veya eklem problemleri var mı? Evcil hayvanınız için hangi yatağı alacağınızı etkileyebilecek özel gereksinimleri olup olmadığını düşünün. Örneğin; alerjisi olan evcil hayvanların hipoalerjenik yatak kullanması gerekir.

Evcil hayvanınız kendini nerede en rahat hissediyor?

Evcil hayvanınızın serin ve sert mutfak zemininde uzanmayı mı seviyor, yoksa rahat bir koltukta oturmayı mı tercih ediyor? Köpeğinizin evinizde rahatlamaya meyilli olduğu yeri gözlemlemeniz, ne tür bir malzeme tercih edeceğine karar vermenize yardımcı olabilir.

Evcil hayvanınızın uyku pozisyonu nasıl?

Evcil hayvanlar birçok farklı pozisyonda uyurlar. Uyuduğu bazı pozisyonlarda köpeğiniz mutlu görünmesine rağmen rahat olmayabilir. Köpeğiniz bacaklarını uzatıyor mu, tilki gibi bir topun içinde kıvrılıyor mu, yoksa bacakları havadayken sırt üstü mü yatıyor? Uyku pozisyonunu izleyin ve en sevdiği uyku pozisyonuna en uygun yatak şeklini seçin.

Hangi boy yatağa ihtiyacı var?

Evcil hayvanınızın ebatlarını ve tasarım yatağın ne büyüklükte olması gerektiğini düşünün. Seçtiğiniz bedenin bunu karşılayabilmesi için yatağının üzerinde uzayabiliyor olması gerekir.

Evcil hayvanınız çok kirlenir mi?

Evcil hayvanınız çamurlu su birikintilerine atlamayı ya da kirli olmayı seviyor mu? Evcil hayvanınız dışarıda çok zaman geçirmesi durumunda; çıkarılabilir ve yıkanabilir kılıflı bir yatak seçmelisiniz, böylece çamurlu pençe izleri yatağı mahvedemez.

Evcil hayvanınız çok tüy döküyor mu?

Evcil hayvanınız bir sürü tüy döküyorsa, muhtemelen kolayca süpürebileceğiniz bir yatak isteyeceksiniz. Bu yüzden, yün ve pamuk gibi kılları çeken malzemelerden uzak durmayı tercih edebilirsiniz.

Evcil hayvanınız kaç yaşında?

Yaşlı evcil hayvanların bir yatak söz konusu olduğunda farklı gereksinimleri vardır. Yaşamı zorlaştıkça eklemlerini destekleyecek ve rahatlık sağlayacak bir şeye ihtiyaç duyarlar. Ortopedik yataklar ya da daha fazla konfor sağlayan hafızalı köpük yataklar özellikle yaşlı köpekler için iyidir. Bazı yaşlı köpekler, daha fazla destek veren sıkı yatakları tercih edebilir.

Evcil hayvanınız bir şeyleri çiğnemekten hoşlanıyor mu?

Evcil hayvanınız bir şeyler çiğnemeyi seviyorsa, daha sert malzemeden yapılmış bir yatak almak isteyebilirsiniz. Eğer bu durumu göz önünde bulundurmazsanız, paramparça bir evcil hayvan yatağıyla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Yavrular için yatak seçimi nasıl olmalı?

Bir kedi ya da köpek yavrusu için özel tasarım yatak alıyorsanız, büyüme süreci için yeterince büyük bir yatak olması gerektiğini unutmayın. Aksi takdirde, köpeğiniz büyüdükçe üç veya dört farklı boy yatak satın almanız gerekebilir. Tıpkı bizler küçükken, annelerimizin bize iki beden büyük giysiler alması gibi…