Petwoon olarak; köpek sahiplerinin evcil hayvanları hakkında ve onlar için nasıl yataklar tercih etmesi gerektiği konusunda daha fazla bilgi edinmelerine yardımcı olmayı seviyoruz. Bir köpek sahibi olarak, köpeğinizin benzersiz bir kişiliğe sahip olduğunu zaten biliyorsunuz, bu nedenle onların da uyumak için kendi tercihlerine sahip olması sizi şaşırtmayacaktır. Bir köpeğin uyumayı tercih ettiği pozisyon, zamanının çoğunu içeride veya dışarıda geçirip geçirmediğine bağlı olarak farklılık göstermez. Genellikle köpeğin bu tercihini etkileyen; vücut ısısını korumak veya harekete geçmeye hazır olmak gibi diğer faktörlerdir.

Yan Yatma

Bir köpek belli bir yana doğru uyumayı seçtiğinde, rahatlığın yanı sıra güvende hissetme gereksinimi olduğunu gösterir. Bu pozisyonda uyuyan bir köpek, uyanıkken evi korumaktan zevk alabilirken; uyku vakti geldiğinde evi koruma görevini size paslayacaktır.

Tilki Kıvrılması

Pek çok köpek, pençelerini vücutlarının altına sokarak kuyruklarını yüzlerine doğru yukarıda tuttuğu bir pozisyonda kıvrılmaktan keyif alır. Bu pozisyon, bir köpeğin kendini ve vücut ısısını korumanın bir yoludur.

Superman

Bazı köpekler, karnının üzerinde Superman gibi uzanarak yatar. Bu pozisyon genellikle onun enerjik kişiliğinin bir yansımasıdır, çünkü bu pozisyon uyanırken hızla harekete geçmelerini sağlar.

Havada Bacaklar

Bir köpeğin uyurken alabileceği tüm pozisyonlar arasında en çılgınlardan biri budur. Bir köpek bu pozisyonda uyurken biraz komik görünse de, bu durum kendileri ve evleri hakkında özgüven sahibi olduklarını gösterir.

Sırtüstü

Sırtüstü uyuyan çoğu köpek bacaklarını havaya kaldırmaz. Bu pozisyon, onun kendini çok rahat hissettiğini ve olası tehditler konusunda endişeli olmadığını gösterir. Aynı zamanda köpekler, serinlemek için de sırt üstü yatmayı tercih edebilirler.

Sizin köpeğiniz nasıl uyuyor? Gelin, köpeğinizin uyurkenki bir fotoğrafını Instagram’da paylaşın ve Petwoon‘u etiketleyin, en orijinal uyuyan köpeği sayfamızda paylaşalım!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir